Kategorie: Wszystkie | KINO/GALERIA | kontakt
RSS
wtorek, 23 lutego 2010
26.o2 Rok diabła reż. Petr Zelenka

Serdecznie zapraszamy na kolejny film w Biuro/Galerii!

Jaromir Nohavica, Czechomor, Jaz Coleman, Karel Plihal, Jan Prent w filmie Petra Zelenki.

Rok Daibła to flim, którego treść zaskoczyła już niejednego. Często pojawiający się w kinie motyw "filmu o filmie" w tym przypadku powtarza się kilka razy skłaniając do refleksji nad treścią, która jest bywa trudna i bolesna: alkocholizm, zmarnowany talent muzyczny. Jest też w filmie Zelenki magia i są anioły. Jest jeszcze jedno: świetna muzyka. To jeden z najlepszych fimów "nowej czeskiej fali". Więcej już w najbliższy piątek.

 

Seans rozpocznie się 26.o2 wieczorem o 2o.oo. Zapraszamy! Wstęp 0 zł.

 

22:45, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
piątek, 19 lutego 2010
19.o2 Klasztor, Pan Vig i Zakonnica reż. Pernille Rose Gronkjaer

Serdecznie zapraszamy na kolejny film w Biuro/Galerii!

50 lat temu Jorgen Lauersen Vig kupił pałac Hesbjerg położony na duńskiej prowincji. Teraz jest właścicielem rozpadającego się budynku, w którym swoje ślady pozostawiły: czas, grzyb i rozmaite sekty religijne. Przez całe życie Vig marzył o zamianie zamku w rosyjski, ortodoksyjny monastyr. Po wizycie w Mokswie i negocjacjach z rosyjskim patriarchatem, do Danii zostaje wysłana delegacja zakonnic celem dokonania wizytacji pałacu i zdecydowania, czy budynek nadaje się na klasztor.

(Źródło: www.film.gazeta.pl)

Seans rozpocznie się dzisaj wieczorem o 20.00. Zapraszamy! Wstęp 0 zł.

16:11, biurogaleria
Link Dodaj komentarz »
środa, 10 lutego 2010
12.o2 Płytki grób reż. Danny Boyle

Serdecznie zapraszamy na kolejny film w Biuro/Galerii!

Tym razem debiut reżyserski oryginalnego twórcy kina brytyjskiego. Denny Boyle to reżyser takich filmów jak: Trainspotting, W stronę słońca, 28 dni później, Slumdog.

Płytki grób (Shallow grave) to film, który zyskał dużą popularność i przychylne opinie krytyki. Wzbudził również liczne kontrowersje. Naprzemiennie nazywano go czarną angielską komedią, groteskowym thrillerem. Jedni chwalą obsadę (Kerry Fox, Christoper Eccleston, Ewan McGregor) inni zarzucają młodym aktorom brak fachu i orginalności, nazywając postacie i obraz jaki współtworzą (tytułowo w tym przypadku) płytkim. Film wyróżniony został nagrodami takimi jak: Alexa Kordy dla najlepszego filmu roku przyznawaną przez Brytyjską Akademię Filmową oraz Srebrną Muszelką na festiwalu filmowym w San Sebastian.

Płytki grób to historia trójki przyjaciół szukających czwartego lokatora. Jedyny kandydat jakiego zaakceptowali oddał ducha zostawiając w prezencie swojego kłopotliwego trupa i walizkę pełną pieniędzy. Więcej już w piątek w Biuro/Galerii o 2o.oo.

Seans rozpocznie się w piątek o 20.00. Zapraszamy! Wstęp 0 zł.

 

02:36, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 09 lutego 2010
Filmy na Luty

05 luty    Absolwent reż. Mike Nichols

12 luty    Płytki grób reż. Danny Boyle

19 luty    Klasztor, Pan Vig i Zakonnica reż. Pernille Rose Gronkjaer

26 luty    Rok diabła reż. Petr Zelenka

filmy będą wyświetlane w piątki o godz. 20.00.

Jak zwykle wstęp za darmo! Zapraszamy!

09:39, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 01 lutego 2010
zapraszamy na koncert Saksofort !!!

Zapraszamy na koncert! W najbliższy piątek o godz. 20.00 w biuro/galerii Otwock będziemy mogli usłyszeć intrygujący duet Piotra Czernego i Tomasza Dudy!

SAKSOFORT:
Improwizujące duo instrumentalne.

www.saksofort.art.plTOMASZ DUDA:
Klasycznie wykształcony saksofonista (absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej). Na codzień współpracuje z wieloma znanymi zespołami i muzykami: Pink Froyd, Baaba, Tołhaje, Mitch And Mitch, Macio Moretti, Arszyn, Tadeusz Sudnik, Ania Dąbrowska i wiele innych. Na swoim koncie ma niezliczoną ilość zagranych koncertów w Polsce, Europie i Ameryce Południowej, a także ogromną ilość nagrań studyjnych - począwszy od sesji płytowych przez muzykę użytkową aż do muzyki teatralnej oraz licznych projektów eksperymantalnych. Jako instrumentalista ma wyjątkowo szerokie pole działalności muzycznej: od klasyki, przez jazz, rock, muzykę pop aż po projektry eksperymentalne oraz poszukujące i niedające sie jednoznacznie zaszufladkować. Wydaje się, ze działalność Tomasza Dudy w Saksoforcie można chyba zaliczyć właśnie do tej ostatniej grupy.

www.duda.art.pl


PIOTR CZERNY:
Kompozytor, pianista-improwizator, reżyser dźwięku. Jest autorem dwóch Symfonii, Koncertu Skrzypcowego (na skrzypce i elektronikę), Lamentacji i wielu innych utworów. Najważniejszym zagadnieniem dla Czernego jest barwa dźwięku. Nieustanne myślenie kategoriami barwy dźwięku (kolorystyki brzmienia) jest punktem wyjścia we wszystkich trzech dziedzinach jego działalności: w kompozycji,  pianistyce oraz reżyserii dźwięku. Większość czasu spędza w zaciszu swojej pracowni gdzie nieustannie zajmuje się komponowaniem, tworzeniem nowych barw i mikstur dźwiękowych oraz studiowaniem klawiszowych utworów J. S. Bacha, niezbyt często występując publicznie. Jego pasją jest także reżyseria dźwięku: specjalizuje się przede wszystkim w realizacji nagrań muzyki kameralnej we wnętrzach o interesującej akustyce ze szczególnym akcentem na dokonywanie nagrań muzyki organowej w kościołach i salach koncertowych.

www.czerny.art.pl
www.fisdur.com

saksofort

11:44, biurogaleria
Link Dodaj komentarz »