Kategorie: Wszystkie | KINO/GALERIA | kontakt
RSS
środa, 23 listopada 2011
grudniowe filmy w biuro/galerii

zapraszamy na seanse filmowe w biuro/galerii. filmy pokazujemy w piątki, jak zawsze od 20.00. polecamy i zapraszamy!

 

w grudniu zaprezentujemy:

2.12. "Wyliczanka" reż. Peter Greenaway

Komediodramat jednego z najpopularniejszych brytyjskich reżyserów - Petera Greenawaya. Bohaterkami filmu są trzy kobiety - babka, matka i córka. Każda nazywa się Cissie Colpitts i każda ma na sumieniu morderstwo. Najstarsza Cissie, topi w wannie swego męża Jacka po tym jak dowiaduje się o jego zdradzie. Cissie druga topi swego męża w morzu. Najmłodsza Cissie, po upewnieniu się, że jest w ciąży, śladem babki i matki, topi swego męża w basenie. W zatarciu śladów pomaga im miejscowy koroner, który łudzi się, że otrzyma od nich nagrodę...

9.12. "Skok" reż. A. Krauze, K. Kutz

W rolach głównych Daniel Olbrychski i Marian Opania. Franek i Paweł po oblaniu matury uciekli z domu. Poznany przypadkowo Filip proponuje im wspólny skok: obrabowanie kasy wiejskiej spółdzielni. Chłopcy pracują przy żniwach jako robotnicy sezonowi. Paweł poznaje dziewczynę i rezygnuje z udziału w skoku, natomiast Franek przeżywa tę "mocną" przygodę. Obaj stają wobec trudnego dylematu, bo milicja za ten wybryk aresztuje niewinnego człowieka.

16.12. "Taxidermia" reż. György Pálfi

Utrzymana w groteskowej stylistyce opowieść o trzech pokoleniach mężczyzn. Niezwykle barwny krąg postaci tworzą austro-węgierski żołnierz i seksoholik Vendel Morosgoványi, jego syn Kálmán Balatony - właściciel olbrzymich kotów, a zarazem mistrz świata w… jedzeniu na czas oraz wnuk, Lajoska Balatony marzący o nieśmiertelności preparator zwierząt.

zapraszamy!

14:56, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 listopada 2011
filmy znowu w biuro/galerii Otwock!

zapraszamy na filmy do biuro/galerii! seanse będą odbywać się jak dawniej o godzinie 20.00 w piątki!

powracamy z nowymi propozycjami. w oparciu o Wasze głosy w ankiecie, spróbujemy przybliżyć Wam różne pozycje filmowe.

w listopadzie zaprezentujemy:

18.11. "Angelus" reż. Lech Majewski

25.11. "I'm not there. Gdzie indziej jestem" reż. Todd Haynes

"Angelus" to kontrowersyjne dzieło uznanego na świecie polskiego reżysera. Lech Majewski inspiruje się prawdziwymi wydarzeniami i przedstawia historię gminy okultystycznej. Umierający Mistrz przekazuje swym podopiecznym trzy proroctwa: wybuch wojny, inwazję demonów i Apokalipsę. Rozpoczyna się II Wojna Światowa, mieszkańcy chcąc zapobiec Apokalipsy chcą poświęcić życie młodego i niewinnego Angelusa.

"I’m not there" to nietypowa biografia Boba Dylana. Sześć słynnych gwiazd Hollywood (Cate Blanchett – nominowana za tę rolę do Oscara, Christian Bale, Heath Ledger, Richard Gere, Ben Whishaw i Marcus Carl Franklin) wcielają się w postać muzyka, przedstawiając różne cechy osobowości legendarnego muzyka.

20:08, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »