Kategorie: Wszystkie | KINO/GALERIA | kontakt
RSS
środa, 28 grudnia 2011
styczniowe propozycje filmowe

zapraszamy serdecznie na noworoczne seanse filmowe w biuro/galerii! filmy wyświetlane będą jak zawsze w piątki, od godziny 20.00. wstęp darmowy!

oto nasze propozycje na styczeń: 

13.01. "Leningrad Cowboys jadą do Ameryki" reż. Aki Kaurismaki

Aki Kaurismaki to jeden z najważniejszych fińskich reżyserów. "Leningrad Cowboys" to komedia muzyczna, jedno z pierwszych dzieł tego twórcy.

Na skraju syberyjskiej tundry mieszkają członkowie najgorszego muzycznego zespołu świata - Leningrad Cowboys. Zupełnie nie znają się na muzyce, noszą natomiast ekscentryczne stroje i fryzury, na nogach mają buty z wyjątkowo długimi i ostrymi szpicami, na głowach - kilkudziesięciocentymetrowe "czuby" w stylu "Pompadour". Obsesja szpiców i czubów właściwa jest zresztą wszystkim mieszkańcom wioski, nie wyłączając niemowląt i psów. Kowboje w swym kraju nie mają szans na sukces, więc decydują się na wyjazd do Ameryki, gdzie jeden z nich ma kuzyna i jak twierdzi ich menadżer, Władimir, "wszystko łykną", nawet ich muzykę. W podróż do Stanów zabierają zwłoki swego basisty, który pewnej nocy zamarzł ćwicząc za długo na powietrzu.

20.01. "Las" reż. Piotr Dumała

Artystycznie wykonany film obyczajowy artysty-reżysera, absolwenta Warszawskiej ASP - Piotra Dumały.

Akcja filmu toczy się w dwóch czasoprzestrzeniach. Starzec prowadzi syna przez las. Jednocześnie jest przykuty do łóżka, syn opiekuje się nim zmagając się ze śmiertelną chorobą rodzica. Film podejmuje próbę zobrazowania strefy granicznej między życiem a śmiercią. Bada trudną relację porozumienia między ojcem a synem. Tytułowy las, zainspirowany niezwykłym snem, jest metaforą zbioru wszystkich ludzkich losów.

27.01. "Persepolis" reż. V. Paronnaud, M. Satrapl

"Persepolis" jest pamiętnikiem z dzieciństwa autorki przypadającego na okres rewolucji islamskiej w Iranie.

W wyrazistych, czarno-białych rysunkach Satrapi zawarła historię swojego codziennego życia w Teheranie - stolicy Iranu, od momentu gdy miała 6 lat do czasu gdy skończyła 10. W tym czasie doszło do obalenia reżimu Szacha, wyniszczającej wojny z Irakiem i triumfu rewolucji islamskiej. Marjane - inteligentna i wygadana córka oddanych marksistów i wielka wnuczka ostatniego władcy Iranu składa hołd dzieciństwu w szczególny sposób związanemu z historią własnego kraju. Na podstawie bestsellerowego komiksu powstała animacja wyreżyserowana przez autorkę i Vincenta Parronauda.

polecamy i zapraszamy!

10:29, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »