Kategorie: Wszystkie | KINO/GALERIA | kontakt
RSS
wtorek, 31 sierpnia 2010
Kino z klimatem! 3 i 4 września.

Serdecznie zapraszamy na dwa ostatnie seanse w letnim cyklu projekcji filmowych "Kino z Klimatem".Projekcje odbędą się jak zawsze o godzinie 21:00 na muszli koncertowej w Parku Miejskim w Otwocku.

W piątek wyświetlony zostanie film pt. "Prosta Historia" reż. David Lynch.

Film opowiada o sześciotygodniowej odysei Straighta, który postanawia pojednać się z chorym bratem. Nie rozmawiał z nim od ponad dziesięciu lat. Ponieważ już dawno odebrano mu prawo jazdy i w dodatku niedowidzi, postanawia wyruszyć w drogę jedynym dostępnym mu wehikułem - małym traktorem z przyczepą. Przemierza 300 mil lokalnymi drogami, pośród pól i łąk Iowy i Wisconsin. Jedzie niespiesznie, by tak rzec, delektując się drogą, niczym wędrujący Wilhelm Meister Goethego, nie tyle jednak ucząc się życia, ile je sobie przypominając i porządkując najważniejsze wydarzenia. Jadąc wolno może podziwiać zmieniający się krajobraz i kontemplować zachody słońca, ma czas na rozmowy z napotkanymi ludźmi, a na noc zatrzymuje się tam, gdzie akurat zastał go zmrok - na skraju lasu lub pola. Jest wolny - żyje pełnią życia, na swój sposób i w swoim tempie.

(Źródło: Gutek-film)

Uwaga!! Po projekcji filmu pt. "Prosta Historia" zaprezentujemy krótkometrażową etiudę pt. "Siódma siedem" w reżyserii absolwenta Warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji - Grzegorza Andrzejewskiego.
W rolach głównych Rafał Berus i Dominika Pakieła.

W Sobotę na zakończenie 2 miesięcznego cyklu letnich projekcji wyświetlony zostanie film niemy pt. "Brzdąc
" reż. Charles Chaplin.
Pokaz zostanie uświetniony muzyką na żywo w wykonaniu Otwockiego zespołu ORANŻADA!

Jeden z najwybitniejszych filmów Chaplina-reżysera i Chaplina-aktora. Wzruszająca historia biednego szklarza i jego towarzysza: małego chłopca-podrzutka. Typowe dla niego przemieszanie komedii z tragedią, sentymentalizmu z radością i wielką liczbą humorystycznych gagów. Nie można również pominąć wspaniałej gry małego Jackiego Coogana, który zdaje się tu przejmować technikę mistrza.
Nieśmiertelny Charlie ukazujący, że radość życia nie jest przywilejem bogatych.

(Źródło: Filmweb.pl)

Oranżada:
www.myspace.com/oranzada
środa, 25 sierpnia 2010
Kino z klimatem - 27 i 28 sierpnia

Serdecznie zapraszamy na kolejny weekend z kinem z klimatem. seanse rozpoczną się o godzinie 21.00 na muszli koncertowej w parku miejskim.

w piątek przedstawimy węgierskich "Kontrolerów".

Bulcsu ucieka od swojego dotychczasowego życia i podejmuje pracę jako kontroler w metrze. Jego życiem od tej pory rządzą proste zasady. Ludzie, którzy chcę jeździć metrem muszą kupić bilet. Jego zadaniem jest sprawdzenie, czy faktycznie to zrobili. Dobrze się czuje w "rodzinie" kontrolerów a z czasem poznaje dziewczynę, dla której nie jest obojętny. Jednak w jego prostym życiu pojawia się też problem - pasażerów metra nęka tajemniczy zakapturzony mężczyzna, którego Bulcsu postanawia złapać.


w sobotę natomiast pokażemy film "Zakochany bez pamięci" Micheala Gondry'ego.

Joel odkrywa, że jego wieloletnia dziewczyna Clementine, po rozpadzie ich związku poddała się eksperymentalnej operacji doktora Howarda Mierzwiaka, polegającej na wymazaniu z pamięci wszelkich wspomnień o byłym ukochanym. Mężczyzna postanawia skontaktować się z tajemniczym psychiatrą, aby również poddać się kuracji i wymazać ze swojej pamięci Clementine. Jednak w trakcie zabiegu, gdy wspomnienia Joela zaczynają stopniowo zanikać, przekonuje się, że wciąż kocha

...
Clementine i tak naprawdę nie chce wyrzucać jej ze swojego umysłu. Ponieważ doktor ani myśli przerywać operacji, Joel stara się schować wspomnienia wspólnej przeszłości z Clementine w innych zakamarkach pamięci.

zapraszamy!

19:16, biurogaleria
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 sierpnia 2010
20 i 21 sierpnia - Kino z klimatem

zapraszamy na weekendowe spotkanie z Kinem z klimatem. filmy pokażemy jak zwykle od 21.00 w piątek i sobotę na muszli koncertowej parku miejskiego.

w piątek pokażemy "Mojego Nikifora" w reżyserii Krzysztofa Krauze.

Jest to opowieść o ostatnich 10 latach życia Nikifora, malarza samouka, przedstawiciela sztuki naiwnej. Był Łemkiem, człowiekiem cierpiącym na zaburzenia słuchu i mowy. Malował akwarelą, wykorzystując każdy dostępny kawałek papieru, okładki zeszytów, opakowaniach papierosów. W roli głównej Krystyna Feldman.

sobotnim hitem będzie "Nieustraszeni bracia Grimm" Terry'ego Gilliama.

Bracia Grimm podróżują od wioski do wioski, przekonująć mieszkańców, że muszą poddać się egzorcyzmom, bo w ich domach żyją potwory z innego świata. Problem pojawia się, gdy okazuje się, że w jednej z wiosek mieszkają prawdziwe zjawy i zła królowa.

zapraszamy!

18:34, biurogaleria
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 sierpnia 2010
13 i 14 sierpnia - Kino z klimatem

Zapraszamy na kolejny weekend z kinem z klimatem! filmy wyświetlimy od godziny 21.00 w parku miejskim.

W piątek 13 sierpnia zaprezentujemy polski film "Jasminum" w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego.

Akcja filmu toczy się w klasztorze, który nie różniłby się od innych, gdyby nie to że trzech mieszkających tam zakonników posiada pewną niezwykłą cechę. Każdy z nich pachnie innym, owocowym zapachem: jeden czeremchą, drugi czereśnią, a trzeci śliwą, a zapachy te mają szczególne właściwości...

...
Pewnego dnia do klasztoru przyjeżdża młoda konserwatorka malarstwa, która otrzymuje zlecenie odnowienia tamtejszych obrazów. Natasza pojawia się w Jaśminowie wraz ze swoją 5-letnią córką Gienią. Urok i dociekliwość dziewczynki wprowadzają wiele zamętu w spokojne dotąd życie mnichów.

Natomiast sobotnim hitem będzie dramat "K-PAX" w reżyserii Iain Softley.

o psychiatry w szpitalu publicznym policja kieruje zatrzymanego na dworcu mężczyznę, który utrzymuje, że pochodzi z planety K-PAX. Mężczyzna ów, o imieniu Prot, utrzymuje, że jest na misji zwiadowczej i zbiera informacje o naszej planecie. Porównuje warunki atmosferyczne obu planet, przy czym ziemskie światło jest dla niego zbyt jasne. Twierdzi, że powróci do domu przed końcem lata i zachęca pozostałych pacjentów do podążenia za nim.

W rolach głównych Jeff Bridges i Kevin Spacey.

zapraszamy serdecznie!


13:33, biurogaleria
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 sierpnia 2010
6 i 7 sierpnia - Kino z klimatem

serdecznie zapraszamy na sierpniowe pokazy filmowe w parku miejskim! w tym miesiącu seanse rozpoczynać się będą o godzinie 21.00.

w piątek pokażemy dramat Darrena Aronofsky'ego "Zapaśnik", gdzie w tytułową rolę wcielił się Mickey Rourke. Na planie towarzyszy mu Marisa Tomei.

Randy "The Ram" Robinson jest zawodowcem - zapaśnikiem, którego zawał serca zmusza do zakończenia kariery. Porzuca swój ukochany sport na rzecz pracy w sklepie spożywczym. Wiąże się ze striptizerką, stara się też poprawić swoje stosunki z córką. Jednak Randy nie może długo wytrzymać bez sportu, wyzwanie rzuca mu jego największy rywal Ayatollah. Randy decyduje się stanąć do ringu, pomimo że to może być jego ostatnia walka w życiu.


w sobotę natomiast pokażemy komedię romantyczną Richarda Curtisa "To właśnie miłość". W rolach głównych Hugh Grant, Keira Knightley, Emma Thompson, Rowan Atkinson
.

W filmie przeplatają się rozmaite historie. Premier zakochujący się od pierwszego wejrzenia, pisarz uciekający na południe Francji, aby wyleczyć złamane serce, zamężna kobieta podejrzewająca, że jej mąż wymyka jej się z rąk, młoda mężatka błędnie interpretująca dystans jaki ma w stosunku do niej najlepszy przyjaciel jej męża, uczeń pragnący zwrócić na siebie uwagę

...
nieosiągalnej dziewczyny, Owdowiały ojczym usiłujący nawiązać kontakt z synem, szukająca miłości pracownica biura zauroczona swoim kolegą z pracy oraz starzejący się gwiazdor rocka pragnący na swój własny sposób, u zmierzchu kariery powrócić na scenę.

zapraszamy! wstęp wolny!

10:36, biurogaleria
Link Dodaj komentarz »