Kategorie: Wszystkie | KINO/GALERIA | kontakt
RSS
poniedziałek, 29 września 2008
I nastała światłość...

Może to w ogóle nie jest interesujące, ale dla nas to przełom, krok milowy historii, gdyż licznik już pożera kolejne cyferki kilowatów, znaczy mamy już prąd!!! ciemna jama zamieniła się dzięki trupiemu światłu jarzeniówek w lekko psychodeliczną przestrzeń, jaką ciężko już spotkać, gdyż jest to widok żywcem wyjęty z głębokiego prl-u. Ta przestrzeń powala na kolana. Dla niedowiarków załączam fotki trupiej elektryki!

mamy prundmamy prund
09:31, biurogaleria
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 23 września 2008
Szukamy siedzisk!!!
Staneliśmy przed realnym problemem, na szczęśćie jest jeszcze trochę czasu. Wychodzi na to, że nie mamy nic, na czym moglibyśmy usadzić Was, czyli przyszłych gości np, na jakimś pokazie filmowym czy czymś podobnym. Wszystko w pierun drogie, najtańsze krzesła w ikei, ale przy mnożniku x 30 sztuk to i tak wychodzi majątek. kombinujemy ławki, ale to nie takie proste, trzeba chyba zrobić samemu, ale ławka nie ma oparcia, co przy dłuższym seansie objawić się może, skoliozą, bulem w krzyżu, zakwasami, i innymi dolegliwościami, wynikającymi z długotrwałego przebywania w niesprzyjającej oglądaniu pozycji! może ktoś wie jak, skąd zdobyć jakieś niedrogie siedziska? może ktoś zna sponsora, który rozdaje krzesła nowopowstającym galeriom? może macie w piwnicy przypadkiem 30 niepotrzebnych krzeseł, albo 10 ławek, które zagracają wam strych? może chociaż 20 puf, które trzymacie na czarną godzinę! A tak na serio, to potrzebne będą już na otwarcie, bo przewidujemy niemy film z muzyką na żywo+ degustacje na szeroką skalę pysznej yerba mate, której picie na stojąco wskazane nie jest, gdyż dobrze jest z nią usiąść, wraz ze znajomymi i sobie siedzieć i gadać, bo od tego też ma być galeria, żeby się spotkać i posiedzieć, i wypić paragwajską jerbkę. generalnie nie mamy pomysłu co z tymi siedziskami, chyba skończy się na deskachi prowizorycznych ławeczkach, co może być ciosem dla estetów, i katastrofą dla wygodnickich(zaliczam się)  gdyż oparć mieć nie będą. amen.
00:46, biurogaleria
Link Komentarze (1) »
sobota, 20 września 2008
Panie Prezesie, Panie Docencie Gratulacje!!!

Ho ho ho, ile tu miejsca, jeszcze tylko licznik z prundem, nowe zamki, oświetlenie, załatwić siedziska i jedziemy!!!

Kilka fotek swieżo po przejęciu ZBOWiDu

GALERIA!

galeria

A to pomieszczenie gospodarcze czyli BIURO:biuro

bolo i maciej

A to Prezes i Docent w chwili zadumy nad sensem życia i przyszłością galerii (fot. M.Rutkowska)

15:33, biurogaleria
Link Dodaj komentarz »
piątek, 19 września 2008
Wizyta Klucznika!
klucze do galeriiNo i stało się! Dziś o 9.00 rano przybyła Pani z ZGM-u by oficjalnie przekazać klucze. Jako nowe lokum obraliśmy pomieszczenie po Zbowidzie(kombatantach), który w przeciwieństwie do lokalu po Planecie, okazał sie super zadbany i gotowy do użycia. Ale od początku:po przybyciu Pani z zgm-u wśród jej 1500 kluczy do pomieszczeń w budynku, jak kamfora wsiąkły klucze do zbowidu. Na szczęście był Pan Techniczny i przy użyciu łoma, dłuta, młotka, śrubokrętów, kombinerek i łapki do gwoździ po 20 minutach zawziętej walki z super zamkiem i zabezpieczeniami doświadczonych kombatantów, udało się! Naszym oczom ukazały się dwa piękne i lśniące pomieszczenia, zakochałem sie od pierwszego wejrzenia i bez namysłu odrzekłem- bierzemy to!!! niestety Bolek był w tym czasie w TVP, ale z relacji telefonicznej jaką mu zdałem przez godzinę skakał w studio  z radośći. Więc rozpoczynamy czas przygotowań pomieszczeń pod oficjalne otwarcie. przed nami przyłączenie licznika i prądu, z wody rezygnujemy, boimy sie zimowych rozsadzeń rur. przygotowań ciąg dalszy w następnych wpisach! pozdro!
11:50, biurogaleria
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 18 września 2008
nadchodzą!!!
Bolesław Błaszczyk(od lewej) i Maciej Łabudzki nadchodzą z odsieczą, by uratować Otwock przed wszechobecną maligną i kompleksem "sypialni warszawy"
kosmici
14:47, biurogaleria
Link Dodaj komentarz »
w prasie już huczy!!! podziękowania dla Przemeka Skoczka
artykuł Linia otwocka
14:35, biurogaleria
Link Dodaj komentarz »
biuro/galeria otwock

Dokładnie nie wiadomo kiedy, ale w ciągu dwóch tygodni, ruszy nowa niezależna i całkowicie oddolna inicjatywa pod nazwą "biuro/galeria otwock". Będzie to niejako kontynuacja znakomitych działań biuro/galerii Komuny Otwock, do której nazwy oraz tradycji nawiązujemy. Nowe miejsce ma stać się ostoją niezależnej i niekomercyjnej szeroko rozumianej sztuki. W ramch działań przewidujemy: wystawy(multimedia,fotografia,malarstwo,videoart,grafika itd.), happeningi, performance, koncerty, warsztaty, spotkania i dyskusje.

Uwaga! Apel do wszystkich, którzy mają pomysły na jakiekolwiek działania artystyczne! Piszcie do nas!

Uwaga ARTYŚCI! chcemy was promować, jeśli robisz coś co warto pokazać innym, skontaktuj się z nami. 

13:58, biurogaleria
Link Komentarze (1) »