Kategorie: Wszystkie | KINO/GALERIA | kontakt
RSS
wtorek, 29 września 2009
Biurogaleryjne projekcje filmowe - 2.10. Niebo nad Berlinem

Drugiego października serdecznie zapraszamy na film Wima Wendersa pod tytułem "Niebo nad Berlinem"!

w rolach głównych:

Bruno Ganz, Solveig Dommartin, Otto Sander, Peter Falk,

gościnnie Nick Cave and the Bad Seeds

 

Film ten opowiada historię o dwóch aniołach wędrujących po powojennym Berlinie. Niewidzialni dla ludzi niosą pomoc wszystkim napotykanym samotnym i przygnębionym duszom. W końcu, po wielu wiekach, jednemu z aniołów przestaje się podobać nieśmiertelność i postanawia zostać człowiekiem aby doświadczyć radości codziennego życia. Spotyka cyrkową akrobatkę i znajduje w niej wypełnienie swoich wszystkich śmiertelnych pragnień. Odkrywa również, że nie jest osamotniony w swoim odkryciu, a wyłącznie czysto duchowe doznania nikomu nie dają satysfakcji.
"Każde dzieło ludzkich rąk rodzi się z pragnienia i na początku jest tylko pragnieniem. Pragnieniem, by wzbogacić świat o coś nowego, zachwycić innych pięknem lub prawdą, albo po prostu pokazać coś inaczej, od nieznanej zupełnie strony. Ja pragnąłem stworzyć film o Berlinie, film, w którym Berlin byłby najważniejszym z bohaterów, miastem obdarzonym duszą i uczuciem, czymś więcej niż tylko podzielonym zasiekami wspomnieniem ponurej historii."

(żródło: http://www.filmweb.pl/ )

start: 19.00, wstęp: 0 z


13:03, biurogaleria
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 września 2009
Uwaga! Rusza cykl biurogaleryjnych projekcji filmowych!

Oto lista filmów którą zamierzemy pokazać w najbliższym czasie:

Filmy na wrzesień/październik/listopad

 

  1. „Jabłka Adama” Anders Thomas Jensen, 25.09.
  2. ,,Niebo nad Berlinem” Wim Wenders, 2.10.
  3. Kukułka“ Aleksander Rogożkin; 9.10.
  4. „Persona” Ingmar Bergman, 16.10.
  5. „Fortepian“ Jane Campion, 23.10.
  6. „Jedna ręka nie klaszcze” David Ondříček, 30.10.
  7. „Złodzieje rowerów” Vittorio de Sica, 6.11.
  8. „Dom wariatów” Andriej Konczałowski, 13.11.
  9. „Fucking Amal” Lukas Moodysson, 20.11.
  10. „Guzikowcy” Petr Zelenka, 27.11.

Jak zwykle wstęp za darmo. Wszystkie projekcje będziemy rozpoczynać o godz. 19.00

Biurogaleryjne projekcje filmowe poprowadzą Paulina Prędota i Wawrzyniec Hłasko!

Serdecznie zapraszamy!!!

15:37, biurogaleria
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 15 września 2009
REGGAELEKCJE 19 września

Bohater kolejnego wieczoru w Biurogalerii Otwock gościł już 11 lat temu w Biurogalerii Komuny Otwock z wykładem o muzycznych buntownikach. 19 września 2009 o 19 w Biurogalerii Otwock odbędzie się Jego kolejny wykład z autorskiej serii zatytułowanej REAGGAELEKCJE. Nie tylko o muzyce reaggae będzie mówić jej wybitny znawca i myśliciel legendarny Dr Avane  czyli Sławomir Gołaszewski.

fot. Marcin Stępień

fot. Marcin Stępień źródło: http://terennowy.info

 

Sławomir Gołaszewski (ur. 1.II.1954 w Warszawie), poeta i filozof, muzyk i kompozytor, instruktor animacji kultury. Debiutował na scenie w Teatrze Adekwatnym, współtworząc muzykę do spektaklu Bhagawad Gita – Pieśń Pana (1974) i biorąc udział w przedstawieniach Mewa (wg Richarda Bacha), (wg Mickiewicza) i Proces Joanny D’Arc. Studiował filozofię bytu w Akademii Teologii Katolickiej na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej, zdobywając specjalizację w zakresie filozofii kultury (dyplom – 12.XII.198o). Debiutował na łamach miesięcznika Nowy Wyraz (III.198o). Poszukując możliwości kontynuowania nauki trafił do International Academy for Continuous Education w Anglii (Sherborne, Gloucestershire) a następnie do Instytutu Aktora – Teatru Laboratorium we Wrocławiu, gdzie uczestniczył w pracach Teatru Źródeł Jerzego Grotowskiego. Następnie pracował jako muzykoterapeuta na Oddziale Terapii Dziennej (ordynator Janusz Sulgostowski). W roku 1983 rozpoczął współpracę z mediami (radio i czasopisma). Współtworzył też muzykę z zespołami z kręgu podziemnej awangardy (Kultura, Izrael, Armia). Był producentem albumu Fala (1984). W latach 1985 – 1986 piastował obowiązki kierownika muzycznego w Drugim Studio Wrocławskim (dyrektor Zbigniew Cynkutis), odpowiadając za muzyczną aranżację procesów aktorskich. Wtedy też powstał projekt Asunta, którym kierował do 2oo3 roku. W latach 8o. zasłynął jako publicysta, propagujący muzykę reggae w Polsce, czego efektem stały się książki Muzyka Drogi, Reggae – Rastafari, Reggae Katalog i Dapspolski – Regementarz. Zajmuje się też muzyką etniczną i World Music, publikując felietony i recenzje, związane z tym tematem. Jest również autorem tekstów piosenek (Zielone Dzieci, Habakuk, Izrael) oraz audycji muzycznych). Od roku 2oo5 jest producentem i wydawcą albumów sygnowanych jako @udioMara. Nazwą tą opatrywane są też autorskie programy, prezentowane na klubowej scenie we współpracy z innymi artystami (terenNowy.info, Syrbski Jeb, Trakil).

 

Sławomir Gołaszewski - metafizyk i rewelent. Studiował w Warszawie, Amsterdamie i Krakowie. Pracował w Instytucie Aktora - Teatrze Laboratorioum we Wrocławiu, Drugim Studio Wrocławskim i w Centrum Animacji Kultury w Warszawie. Prowadzi Pracownię Etnozofii przy Instytucie Przemiany Czasu w Przestrzeń w Wolimierzu, kierując jej działem sondaży i analiz. Autor książek nt. „Reaggae-Rastafari” oraz rozlicznych tekstów naukowych i publicystycznych, ostatni z dyrektorów legendarnego fan-zinu „Non-Stop”, reporter „Czwartego Wymiaru” i „Wegetariańskiego Świata”, twórca projektu Asunta,

10:04, biurogaleria
Link Dodaj komentarz »
sobota, 05 września 2009
11 września. Dzień amerykański w galerii

Biurogaleria Otwock 11.09.2009, godz. 20

Kolejna rocznica tragicznych wydarzeń w USA z 11 września 2001 będzie okazją do zastanowienia się nad ich genezą, a także nad sposobami ich relacjonowania przez media. Bowiem to właśnie one „stworzyły” ten dzień. Którą z wersji wydarzeń „kupiła” opinia publiczna i dlaczego. Na takie pytania spróbujemy odpowiedzieć w pokazie, ilustrowanym przykładami.

Johann Grimonprez to 47-letni belgijski twórca video. Jego kolaż Dial H-I-S-T-O-R-Y (1997) pokazywany na festiwalach sztuki pod koniec lat 90-tych stał się w opinii krytyków pewnego rodzaju metafizyczną przepowiednią wydarzeń z 11 września 2001. Film prezentuje historię porwań samolotów oraz sposób, w jaki zmienił się rodzaj prezentacji tego typu wydarzeń przez media. Na dzieło składają się dziesiątki dokumentalnych archiwaliów, animacji i reklam. Twórca miesza rzeczywistość z fikcją w sposób, w jaki zwykle operuje propaganda. Grimonprez uświadamia widzowi jak głęboko może sięgnąć telewizyjna manipulacja jego świadomością. Podczas wieczoru w otwockiej galerii zaprezentujemy to interesujące dzieło.

11 września biuro galeria

dla przybyłych gości przewidujemy  poczęstunek POPCORN&COCA-COLA

10:13, biurogaleria
Link Dodaj komentarz »