Kategorie: Wszystkie | KINO/GALERIA | kontakt
RSS
piątek, 10 października 2008
A to plakat Wielkiego Otwarcia
Dzięki uprzejmośći Wieśka grafika plakacik mamy fajny!plakat
17:38, biurogaleria
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 06 października 2008
OTWIERAMY!!!!!!!!!!!!!!!!!ZAPRASZAMY!!!!!!!!!!!
Zapraszamy na wielkie otwarcie biuro/galerii Otwock  w dniu 18 października (sobota) 2008r.  o godz. 18.00 Zapowiada się niezwykłe widowisko: projekcja niemego  filmu „Szalony paź” (japońska awangarda z 1926 roku w reżyserii Kinugasa Teinosuke) z muzyką na żywo w wykonaniu otwockiej formacji Ucho Mory. Równocześnie odbędzie się  wernisaż wystawy „Krym – niebezpieczna prędkość” autorstwa Krzysztofa Panka, na którą składa się zestaw czarnobiałych fotografii z kilkumiesięcznej podróży autora po Krymie. Wernisaż oraz projekcję filmu umilać będzie zakrojona na szeroką skalę degustacja  paragwajskiej Yerba Mate. 

szalony paź

info „Szalony paź”

Udźwiękowiony na żywo przez grupę 'Ucho mory' japoński klasyk - Szalony paż (Kurutta ippeji), 1926r ,  reż. Kinugasa Teinosuke Nazywany czasem "japońskim Caligarim", film Teinosukego powstał z inspiracji twórczoscią Wienego, a także dwóch pozostałych "kaligarycznych" reżyserów, Karla Heinza Martina i Hannsa Kobego. Ciekawa, bo podjęta przez twórcę z zupełnie innego kręgu kulturowego, próba nawiązania dialogu ze stylistyką ekspresjonizmu, nurtu niezwykle silnie osadzonego w realiach powojennych Niemiec. Grupa Ucho Mory wywodzi się z otwockiego środowiska muzyków związanych z zespołami Oranżada (Rzempołuch, Derlatka) i Żywiolak (Łabudzki),Guryn (Dr No, Auto da Fe). Ucho Mory to nieustające poszukiwania i eksperymenty z takimi gatunkami jak  psychedelic, nois jazz, trans, ambient. Ucho Mory jak ognia boją się zamkniętych schematów, banalnych aranżacji i prostych melodii wpadających w ucho. Muzyka grana do Szalonego Pazia to wycieczka poprzez stylistykę gitarowego postrocka , transowych korzennych loopów i "wschodniej schizmy" ."Maskryczny Lot nad kukułczym gniazdem" do sześcianu z niebanalnym obrazem.

Premiera Szalonego Pazia odbyła sie podczas cyklicznej impzey SZum w lubelskim pałacu.

 

Robert Derlatka - bas, klawisze Philikorda, głos      

Przemek Guryn- gitara, głos, sampling

Maciej Łabudzki- instrumenty perkusyjne, flety, trabka, looper, głos

Artur Rzempołuch- perkusja

uwaga! gościnnie na wiolonczeli Bolek Błaszczyk

ucho mory

 

Info Krzysztof Panek

Krzysztof Panek urodzony 17 stycznia 1981 roku w Warszawie. Absolwent Studium Fototechnicznego przy ulicy Spokojnej 13 w Warszawie obecnieStudent fotografii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. Zawodowo zajmuje się szeroko rozumianą fotografią prasową i filmową. Zawodowo nie zna większej przyjemności niż praca. Prywatnie fotografuje na ulicy. Prywatnie nie zna większej przyjemności niż fotografia.Życie zaskakuje. Element niespodzianki jest chyba dla każdego z nas miłym doznaniem. Staram się by takie były moje zdjęcia nie ważne czy jest to miła niespodzianka czy nie. Zdjęcie ma wywierać właśnie to wrażenie. Zanim jesteśmy w stanie pojąć i opowiedzieć co widzimy ,nasz umysł już to wie. Już to widzi i wywiera odpowiednią reakcję. Takie zdjęcia staram się robić i kocham oglądać. Fotografia uliczna jest tak naprawdę instynktowną potrzebą bycia zaskoczonym tym co spotkałem i co udało mi się sfotografować. Myślę że rzeczywistość jest zawsze bardziej interesująca od tego co mógłbym zainscenizować.Brał udział w wielu wystawach i projektach fotograficznych. Do najważniejszych można zaliczyć. 

2005 wystawa zdjęć studentów PWSTiTv "galeria 65"

2006 wystawa „WYJMTEKLISZE” projekt autorski "mała galeria ZPAF"

2007 wystawa i warsztaty fotografi ulicznej na festiwalu „Wrocław NonStop” projekt autorski

2008 Wystawa „Krym niebezpieczna prędkość” projekt autorski "galeria Synteza" 

Info wystawa

„Krym-niebezpieczna prędkość” to autorski projekt Krzysztofa Panka, który podczas kilkudzisięcio dniowej wędrówki po Krymie dokumentował życie codzienne jego mieszkańców. Jedanak głownym tematem projektu stała się tzw. "kultura plażowa". Autor idąc w ślad za swoimi mistrzami jak choćby Chenri Cartier-Bresson zamknął świat na czarnobiałym małoobrazkowym filmie, a całemu projektowi przyświecała idea "decydującego momentu". „Krym niebezpieczna prędkość” to cykl znakomitych dokumentalnych fotografii, których piękno podkreśla kolekcjonerkie wykonanie znakomitych barytowch odbitek.

 <br>

info degustacja Yerba MateYerba Mate - „herbata” stworzona przez naturę – by skutecznie „ocucić” ludzi zmęczonych ciężką pracą w podzwrotnikowym klimacie!  Szczególnie ceniona jest w Argentynie, Paragwaju, Urugwaju, Chile, Boliwii czy Brazylii, gdzie jest używana z taką co najmniej częstotliwością jak na starym lądzie pija się zwykłą, czarną herbatę! Jak żaden inny napój ożywia ciało i umysł w sposób zupełnie inny niż kawa (mateina – zawarta w liściach tego krzewu, pobudza jeszcze mocniej niż kofeina, jednak w całkowicie inny, zaskakujący sposób) Kiedy Hiszpańscy konkwistadorzy przybyli do Argentyny w poszukiwaniu złota i srebra, znaleźli Yerba Mate w zamian! Roślina ta (Ilex paraguariensis Saint Hilaire, inaczej zwana ostrokrzewem paragwajskim) wówczas, dla rdzennych mieszkańców Argentyny była niezastąpionym skarbem! Ludy z plemienia Guarani używały Yerba Mate do jedzenia, picia i leczenia rozmaitych chorób.Późniejsi robotnicy ziemscy, pracujący na tzn. „pampas” gromadzili się po ciężkim dniu pracy, przy ognisku, parzyli Yerba-Mate w prymitywnych naczyniach (mate), siadywali w kręgu i popijali Yerbę „puszczając w obieg” bombille (rurka zakończona sitkiem) za pomocą której w wygodny sposób można odsączyć ożywczy napar spośród pokruszonych liści!

W dzisiejszych czasach Yerba mate jest ulubionym napojem milionów ludzi na całym świecie! Współczesny człowiek docenia jej walory pobudzające, dodające energii, ale teraz wiemy również, że Yerba mate jest bogata w witaminy C, B1,B6, oraz Niacynę, minerały – takie jak Wapń, Fosfor, Żelazo, Magnez, Potas oraz Sód

 Degustowanie Yerby na wystawie zapewni nam   yerbamarket.com
15:03, biurogaleria
Link Komentarze (3) »