Kategorie: Wszystkie | KINO/GALERIA | kontakt
RSS
czwartek, 10 marca 2011
11.03. "Butelki zwrotne" reż. Jan Sverak

serdecznie zapraszamy na czeską komedię Jana Sveraka!

film opowiada historię nauczyciela przed emeryturą - Józefa Tkaloun,  który na skutek incydentu w szkole rezygnuje z posady belfra. Znajduje pracę w punkcie skupu butelek w pobliskim supermarkecie, co wprawia jego rodzinę w zaskoczenie. Przy okazji tej degradacji społecznej, tym zabawniejsze wydają się perypetie miłosne zarówno samego Józefa, jak i jego współpracownikow, żony udzielającej korepetycji z niemieckiego oraz córki niedawno porzuconej przez męża.

start o 20.00! wstęp wolny!

16:47, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 marca 2011
projekcje filmów w marcu

zapraszamy na marcową dawkę kina z biuro/galerią!

oto nasze propozycje na piątkowe wieczory:

 

4.03. "Wojaczek" reż. Lech Majewski

11.03. "Butelki zwrotne" reż. Jan Sverak

18.03. "Do utraty tchu" reż. Jean-Luc Godard

25.03. "The Doors - historia nieopowiedziana" reż. Tom DiCillo


filmy jak zawsze od 20.00, wstęp darmowy! serdecznie zapraszamy!

10:39, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 22 lutego 2011
biuro/galeria zaprasza na warsztaty plastyczne!

W sobotę 26 lutego o godzinie 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty plastyczne. Pod okiem Pawła Brągoszewskiego każdy z uczestników będzie mógł wykonać "rzeźbę naturalnych rozmiarów człowieka" posługując się folią do pakowania kanapek i taśmą samoprzylepną.  Technika  jest jednak na tyle uniwersalna że możemy skopiować praktycznie dowolny kształt. Pionierem techniki jest artysta Mark Jenkins. Jak powstają jego foliowe rzeźby możemy obejrzeć na stronie internetowej: http://www.xmarkjenkinsx.com/studio2.html

Warsztaty potrwają kilka godzin. Galeria zapewnia materiały czyli strecz i taśmę oraz nożyczki. Chętni mogą zabrać niepotrzebne ubrania w które ubiorą swoje "rzeźby". Wstęp jak zwykle darmowy! Nie ma ograniczeń wiekowych! Zapraszamy!

 

11:57, biurogaleria
Link Komentarze (1) »
środa, 09 lutego 2011
11.02. "Pociąg" Jerzego Kawalerowicza

zapraszamy do kino/galerii. w ten piątek o 20.00, nieco zapomniany film Jerzego Kawalerowicza "Pociąg". w rolach głównych wystąpili: Leon Niemczyk, Lucyna Winnicka i Zbigniew Cybulski.

Podczas podróży pociągiem poznaje się dwoje pasażerów: z powodu braku miejsc Jerzy i Marta zmuszeni są do jazdy w jednym przedziale. Jerzy jest lekarzem, który nie może otrząsnąć się po śmierci nastoletniej pacjentki. Marta swoim szorstkim i dziwnym zachowaniem chce zatrzeć niedawny nieudany związek. Mimo to, atmosfera między podróżnymi ociepla się, dzięki czamu lekarz powoli zapomina o swoich kłopotach.

serdecznie zapraszamy!

21:09, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 27 stycznia 2011
kino/galeria w lutym

zapraszamy na kolejne pokazy filmów w biuro/galerii. oto nasze propozycje na luty:

4.02. "Do ciebie, człowieku" Roy Andersson

11.02. "Pociąg" Jerzy Kawalerowicz

18.02. "The Girlfriend Experience" Steven Soderbergh

25.02. "Fotograf wojenny" Christian Frel

 

seanse jak zawsze rozpoczną się od 20.00, wstęp wolny. serdecznie zapraszamy!

19:08, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 20 stycznia 2011
21.01. "Stokrotki" Věra Chytilová

zapraszamy do biuro/galerii na czechosłowackie dzieło "Stokrotki". seans jak zwykle od 20.00.

Żywiołowy "dokument komediowo-filozoficzny", jeden z symboli czechosłowackiej Nowej Fali. Dwie atrakcyjne, pełne seksapilu dziewczyny, które nie tylko nie chcą dorosnąć, ale jeszcze pragną być zdemoralizowane, naciągają starszych panów, a z młodszymi prowadzą dwuznaczną grę. Im bardziej się demoralizują, tym mniejszą uwagę otoczenia zwracają, a to właśnie na niej im najbardziej zależy.

uwaga film z angielskimi napisami!polecamy i zapraszamy!

17:43, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
środa, 19 stycznia 2011
Jesteśmy na FACEBOOKU!

Stało się, wpadliśmy w lepką sieć światowego hiper mega fejsbukowego zjednoczenia ludzkości, gdzie wszyscy się znają ze wszystkimi i na dodatek są przyjciółmi. Postanowiliśmy że w tym światowym przymierzu miłości nie może zabraknąć biuro/galerii, z całego serca żałujemy że stało się to tak późno. Pozdrawiamy! bolo&macio

13:37, biurogaleria
Link Komentarze (1) »
środa, 12 stycznia 2011
14.01. "Ziemia Niczyja" - Danis Tanović

kino/galeria zaprasza na film! seans rozpoczniemy jak zwykle o 20.00.

zaprezentujemy dramat wojenny bośniackiego reżysera Danisa Tanovićia.

Bośnia, lato 1993 roku. Na otwartym polu są rozmieszczone naprzeciw siebie wojska Serbów i Bośniaków. Między nimi znajduje się obszar zwany "ziemią niczyją", a na nim okop. Przez przypadek trafiają do niego Bośniak i Serb. By ratować trzeciego żołnierza, muszą się sprzymierzyć. Ale nie jest to łatwe. Wiele ich dzieli. O żołnierzach uwięzionych w okopie dowiadują się dziennikarze. Brytyjska reporterka Jane Livingstone przekazuje relacje na żywo.

polecamy i zapraszamy!

20:34, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 stycznia 2011
7.01. Kumple - Morten Tyldum

zapraszamy na kolejny piątkowy wieczór z kino/galerią. na film zapraszamy o 20.00.

tym razem pokażemy norweski film "Kumple".

Kristoffer to beztroski 24-latek, zarabiający na życie wyklejaniem bilbordów i dzielący mieszkanie w Oslo z dwoma kumplami: pozornym lekkoduchem Geirem i ekscentrycznym Stigiem Inge. Kristoffera poznajemy, gdy zastanawia się, czy przyjęcie zapasowych kluczy do mieszkania dziewczyny nie jest zbyt poważną decyzją w ich związku. W efekcie Elisabeth porzuca go dla swojego szefa. Geir z kolei angażuje się tylko w niezobowiązujące związki, podkreślając swoją niezależność. Za tą fasadą skrywa jednak bolesne i smutne tajemnice. Natomiast nieśmiały Stig Inge w duchu marzy o wielkiej miłości, ale świat przeraża go na tyle, że od dwóch lat nie opuszcza swojego osiedla. Ich sytuacja zmienia się radykalnie kiedy wideo-pamiętnik Kristoffera trafia w ręce producenta popularnego telewizyjnego talk show.

zapraszamy!

14:57, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 grudnia 2010
17.12 "Baraka"

w ten piątek w biuro/galerii pokażemy film dokumentalny "Baraka" w reżyserii Rona Fricke.

"Baraka" to zapis podróży reżysera. Uwiecznione na taśmie obrazy pochodzą z różnych części świata, pojawia się Manhattan i zbieracze śmieci z Kalkuty. W filmie nie pada ani jedno słowo, nie ma klasycznej fabuły, a uświetniony muzyką min. Dead Can Dance pozostawia niezapomniane wrażenie.

wstęp wolny, zapraszamy od 20.00!

22:10, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12