Kategorie: Wszystkie | KINO/GALERIA | kontakt
RSS
środa, 21 lipca 2010
23 i 24 lipca - Kino z kilmatem

zapraszamy na kolejne pokazy pod chmurką, w parku miejskim od godziny 21.30! wstęp wolny!

w piątkowy wieczór pokażemy islandzki "Noi Albinoi" Dagura Kari.

Noi to inteligentny nastolatek z niewielkiego miasteczka w odległych regionów Północnej Islandii. Ma dosyć ograniczeń, jakie stawia przed nim konieczność pozostania w rodzinnej miejscowości, marzy o ucieczce w wielki świat wraz z Iris, dziewczyną pracującą na stacji benzynowej. Dla miejscowych jednak, brak ambicji i aktywności Noi, to oczywisty znak, że chłopak nierozgarnięty i głupawy.

 

sobotnim przebojem będzie "Dzień Świra" czyli nieśmiertelna komedia z Markiem Kondratem w roli głównej.

zapraszamy serdecznie!

10:46, biurogaleria
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 13 lipca 2010
Kino z klimatem - 16 i 17 lipca

zapraszamy na kolejne filmy z cyklu Kina z klimatem!

projekcje zaczynają się o 21.30 w parku miejskim. Wstęp wolny!

w ten piątek przedstawimy film Emira Kusturicy "Czarny kot, biały kot".

Grga Pitić, cygański ojciec chrzestny i potentat handlowy z wysypisk śmieci oraz Zarije, dumny właściciel cementowni, są starymi przyjaciółmi. Ale nie widzieli się od 25 lat. Obaj są po osiemdziesiątce. Matko Destanov, syn Zirije jest obibokiem i żeruje na innych. Prosi Pitica o pozyczkę, aby zapewnić sobie pieniądze na nielegalny interes z benzyną, opowiada, że jego ojciec nie żyje.


przebojem na sobotę będzie "Wesele" Wojciecha Smarzowskiego.

Wojnar jeden z najbogatszych mieszkańców miasteczka, chce urządzić córce Kasi niezapomniane wesele. Kiedy wszyscy bawią się w najlepsze, panna młoda spotyka na weselu swojego byłego chłopaka, którego dalej kocha. Umiera także dziadek panny młodej. Wojnar chcąc mieć wszystko pod kontrolą doprowadza do katastrofy.

13:46, biurogaleria
Link Dodaj komentarz »
środa, 07 lipca 2010
9 i 10 lipca z Kinem z klimatem

serdecznie zapraszamy na kolejne projekcje pod chmurką!

W piątek przedstawimy polski film "Edi" Piotra Trzaskalskiego.

Opowiada on losy zbieracza złomu, Ediego, który musi przypilnować niesforną natolatkę. Edi mimo obelg rzucanych przez dziewczynę, postanawia zaufać jej i zostawia ją samą w domu. Jednak nie zdaje sobie sprawy z komplikacji, jakie z się z tego narodzą...

W sobotę natomiast przedstawimy jeden z ostatnich filmów Woody'ego Allena, "Vicky Cristina Barcelona"

Film dzieje sie w Barcelonie dokąd udały się na wakacje dwie młode Amerykanki Vicky i Cristina. Vicky i Cristina to swoje przeciwieństwa. Vicky ma niedługo wyjść za mąż, a Cristina otwarta jest na wszelkie rewelacje. Podczas pobytu, młode kobiety dają się wciągnąć w niekonwencjonalną i romantyczną przygodę z Juanem Antonio, charyzmatycznym malarzem, uwikłanym w burzliwą i skomplikowaną relację ze swoją byłą żoną, Marią Elen.

W rolach głównych Rebecca Hall, Scarlett Johansson, Javier Bardem i Penelope Cruz.

seanse zaczynają się o godzinie 21.30 w muszli koncertowej w otwockim parku miejskim.

Zapraszamy!


...

16:52, biurogaleria
Link Dodaj komentarz »
sobota, 03 lipca 2010
2 i 3 lipca

zapraszamy na rozpoczęcie kina z klimatem!

w lipcu wszystkie projekcje zaczynają się o godzinie 21.30.

 

2.07. w otwockim parku miejskim będzie można zobaczyć film "Miasto Boga" Fernando Meirellesa. szokujący obraz brazylijskiego miasteczka, widziany oczami młodego Murzyna. Miasto Boga to miejsce gdzie handlarze narkotyków mają największą władzę, dzieci rabują i zabijają, gdzie nikt nie jest wolny od grzechu.

 

3.07. w sobotni wieczór przedstawimy film gangsterski Martina Scorcese. Jest to historia Amsterdama Vallona, młodego imigranta z Irlandii. Po wyjściu z więzienia chce on zemścić się na swoim Billym Rzeźniku, przywódcy gangu działającego przeciw imigrantom. Amsterdam chcąc pomścić śmierć ojca, wnika w półświatek, gdzie poznaje także niezwykłą kobietę Jenny.

W rolach głównych: Leonardo di Caprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz.

polecamy i zapraszamy!

11:27, biurogaleria
Link Dodaj komentarz »
piątek, 02 lipca 2010
"KINO Z KLIMATEM"

Biuro/galeria wraz z poparciem prezydenta miasta Otwocka i dzięki współpracy Urzędu Miasta proponuje letnie projekcje filmowe.

"KINO Z KLIMATEM", to alternatywa letniego wypoczynku skierowana do miłośników dobrego filmu każdej grupy wiekowej , lubiących spędzać czas na łonie natury w niekonwencjonalny sposób. Misją KINA jest promocja Otwocka poprzez ambitną rozrywkę wśród jego mieszkańców oraz poza granicami gminy.


Wydarzenie składać się będzie z 20 projekcji atrakcyjnych filmów polskich i zagranicznych, które emitowane będą w parku miejskim w późnych godzinach wieczornych, w każdy weekend (piątki, soboty) lipca i sierpnia. Z przyczyn obiektywnych wynikających z długości dnia w okresie letnim, lipcu seanse rozpoczynać się będą o godzinie 21. 30, w sierpniu o pół godziny wcześniej. Zgodnie z misją zamierzamy rozpropagować KINO nie tylko wśród otwocczan, ale również wśród mieszkańców gmin naszego powiatu, a nawet uderzyć do najbliżej położonych dzielnic Warszawy.


Oficjalne rozpoczęcie przewidziane jest na 2 lipca 2010 filmem "Miasto Boga" w reżyserii Fernando Meirelles i Katii Lund, natomiast zakończenie imprezy na sobotni wieczór, 4 września.


Zapraszamy na ambitną rozrywkę i niezapomniane chwile podczas wieczornych spotkań w otwockim parku.

 

19:34, biurogaleria
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 29 czerwca 2010
Wernisaż Wystawy Tymona Iwańskiego

biuro/galeria otwock Tymon Iwański

Mumbai 2009/

Entering Reality Zone

Użyłem Holgi - lekkiego plastikowego i taniego aparatu – z kwadratowym wizjerem i prostą soczewką. Pracowałem z jednym czasem i jedną przysłoną bez światłomierza. Ostrość ustawiłem raz na nieskończoność i zaraz o niej zapomniałem. Na giełdzie zaopatrzyłem się w dwadzieścia rolek przeterminowanej, ale jeszcze trzymającej parametry szerokiej kliszy – tej, co zwykle. To nie aparat, to chińska zabawka, mawiają. Jest nieostry i mocno winietuje.

Ograniczenie możliwości fotografowania, stało się twórczą kreacją. Aparat był bardziej przezroczysty niż zwykle. Transparentność dystansu pomiędzy fotografem a rzeczywistością obrazowaną uległa zwiększeniu. Nie kryłem się za cyfrówką z wielkim zoomem. Umysł odrzucił technikę. Oko myślało formą, światłem, barwą i sensem - zamkniętymi w idealny czworokąt. Ego postanowiłem zostawić w klimatyzowanym hotelowym pokoju.

Po 9,5 godzinach dryfowania w przestworzach wychodzę z metalowej puszki. Sięgam stopą indyjskiego lądu. Człowiek nie został stworzony do latania. Ktoś narzuca na mnie mokrą gorącą szmatę. Jest ona parna i zatęchła. Nieopodal hotelu zawiesili transparent łączący dwa brzegi ulicy. Jest napisane: „You are now entering reality zone“. Słowa to prorocze. Znalazłem się w rzeczywistości, która funkcjonuje w innym wymiarze. Nie muszę lecieć w kosmos. Moja szaroburoniewiadomojaka europejskość została tu wywrócona do góry nogami, powiem więcej, została zgwałcona. Odmienna częstotliwość rzeczywistości wprowadza otaczającą mnie materię w drganie. Trzęsę się razem z nią, ale drgawki to bardziej europejskie. Jest tu coś autentycznego, antycznego zarazem, coś, co się kryje pod powłoką rzeczywistości, robiąc w niej coraz większą dziurę i wystawiając nos. Coś może jak bad sector na dysku, a może matrix. IndiaMatrix.

Mało tu człowieka, ale to przecież o człowieku. Fotografowałem chyba normalnie, tak, jak zawsze. Dążąc do prawdy, z oczywistym przekonaniem, że nigdy do niej nie dotrę. Ograniczając dystans, który i tak pozostał. Nie kadrowałem, nie usuwałem przeszkadzających elementów, ograniczyłem manipulacje kolorem, nie fotoszopowałem przesadnie, bo i po co. Swobodnie parafrazując słowa Koheleta, dość postmodernistycznym oglądem, zakończę:

 

Fotografia nigdy nie jest tym, co skrywa prawdę

- to prawda skrywa to, że jej nie ma.

Fotografia jest prawdziwa

 

Życzę przyjemności z oglądania,

Tymon Iwański, Otwock, 21.06.2010

kontakt: tymoniwanski@wp.pl

18:46, biurogaleria
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 15 czerwca 2010
18.06. "Romper Stomper"

zapraszamy na film Geoffreya Wrighta "Romper Stomper".

Film opowiada o grupie neonazistów z Melbourne. Młodzi ludzie żyjący na marginesie społeczeństwa pozostają pod wpływem Hando, który cytuje im z pamięci "Mein Kampf". Faszyści obierają za cel rozrastającą się wietnamską społeczność Melbourne. Azjaci postanawiają w końcu się bronić. Otwarta konfrontacja kończy się pogromem neonazistów. Hando wraz z adiutantem Davey'em musi uciec z miasta. W ucieczce pomaga im Gabe, zafascynowana osobowością Hando.

start o 20.00, wstęp darmowy, zapraszamy !


10:57, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 08 czerwca 2010
MIKROKINOFESTIWAL

Zaprszamy do galerii na MIKROKINOFESTIWAL czyli trzy dni z ekscytującymi filamami!

 

PIĄTEK (fabuła)

start godz. 20.00

Delicatessen reż. Jeunet i Caro

Kret reż. Alejandro Jodorowski

 

SOBOTA (dokumenty i animacje)

start godz. 17.00

1.Antologia Animacji Eksperymentalnej:
Oko i ucho, 1944/45 reż. Franciszka i Stefan Themersonowie
Oj! Nie mogę się zatrzymać!, 1975 reż. Zbigniew Rybczyński
Blok, 1982 reż. Hieronim Neumann
Co widzimy po zamknięciu oczu, 1978 reż. Julian Antonisz
Muka, 2003 reż. Natalia Wilkoszewska
Film mówiony 1, 2007 reż. Wojciech Bąkowski

2.Antologia Polskiej Animacji:
Labirynt, 1961 r. Jan Lenica
Klatki, 1966 r. Mirosław Kijowicz
Syn, 1970 r. Ryszard Czekała
Zupa, 1974 r. Zbigniew Rybczyński
Ostry film zaangażowany, 1979 r. Julian Antonisz
Tango, 1980 r. Zbigniew Rybczyński
Łagodna, 1985 r. Piotr Dumała
Strojenie instrumentów, 2000 r. Jerzy Kucia
Ichthys, 2005 r. Marek Skrobecki

Dokumenty:

Usłyszcie Mój Krzyk reż.Maciej Drygas

Stan Nieważkości reż.Maciej Drygas

Z punktu widzenia nocnego portiera reż. Krzysztof Kieślowski

Prześwietlenie reż. Krzysztof Kieślowski

 

NIEDZIELA (kino nieme)

start. godz. 17.00

Gabinet doktora Caligari

Nosferatu Symfonia Grozy

Haxan

Filmy będą udzwiękowione na żywo przez taperów w składzie: Wawrzyniec Hłasko(wiolonczela, elektronika) Paweł Brągoszewski(instr. etniczne) Tomasz Garboliński(instr. etniczne) Maciej Łabudzki(instr. klawiszowe i etniczne)

 

W sobotę w ramach festiwalu odbędzie sie impreza taneczna

Miksowane przez DJi z płyt winylowych usłuszymy dźwięki

ze słonecznej Jamajki:  Reggae Roots Dub

Start około godz. 20.00

Przewidziany grill oraz zimne napoje.

 

Na cały festiwal oraz imprezę taneczną jak zwykle wstęp za darmo!!!

Serdecznie Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

23:22, biurogaleria
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 czerwca 2010
4.06. "Madeinusa" Claudii Llosy

zapraszamy na piątkowy wieczór z biuro/galerią. w ten piątek pokażemy film peruwiańskiej reżyserki Claudii Llosy.

Nastoletnia Madeinusa mieszka w Mananaycuna - indiańskiej wiosce ukrytej głęboko w peruwiańskich Andach.
Zbliżają się najważniejsze dla Indian święta - Wielkanoc. Mieszkańcy wioski postrzegają te święta jako "czas bez Boga". Od Wielkiego Piątku, kiedy Jezus umiera na krzyżu, aż do Niedzieli Zmartwychwstania, każdy z mieszkańców może robić to, na co ma ochotę. Przez trzy "święte dni" Bóg nie żyje, nic nie widzi, więc grzech nie istnieje.
Rozpoczyna się orgia pijaństwa, rozwiązłości, ale i religijnej dewocji. Ojciec Madeinusy pożąda swojej pięknej córki, lecz dotychczas powstrzymywał go strach przed karą boską. Niecierpliwie czeka na początek świąt, by bezkarnie dać upust swoim żądzom.
W przeddzień świąt do wioski przyjeżdża niebieskooki chłopak z Limy, którego Madeinusa bierze za swojego Zbawiciela.
[opis dystrybutora dvd]

start: 20.00, wstęp darmowy! zapraszamy!

11:02, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 31 maja 2010
filmy w czerwcu

oto lista filmów które pokażemy w czerwcu:

"Madeinusa" Claudia Llosa, 4.06.

"Delicatessen" Jean-Pierre Jeunet, Marc Caro, 11.06.

"Romper Stomper" Geoffrey Wright, 18.06.

"101 Reykjavik" Baltasar Kormákur, 25.06.

 

wstęp jak zawsze darmowy! zapraszamy od godziny 20.00 co piątek.

20:00, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12