Kategorie: Wszystkie | KINO/GALERIA | kontakt
RSS
środa, 28 grudnia 2011
styczniowe propozycje filmowe

zapraszamy serdecznie na noworoczne seanse filmowe w biuro/galerii! filmy wyświetlane będą jak zawsze w piątki, od godziny 20.00. wstęp darmowy!

oto nasze propozycje na styczeń: 

13.01. "Leningrad Cowboys jadą do Ameryki" reż. Aki Kaurismaki

Aki Kaurismaki to jeden z najważniejszych fińskich reżyserów. "Leningrad Cowboys" to komedia muzyczna, jedno z pierwszych dzieł tego twórcy.

Na skraju syberyjskiej tundry mieszkają członkowie najgorszego muzycznego zespołu świata - Leningrad Cowboys. Zupełnie nie znają się na muzyce, noszą natomiast ekscentryczne stroje i fryzury, na nogach mają buty z wyjątkowo długimi i ostrymi szpicami, na głowach - kilkudziesięciocentymetrowe "czuby" w stylu "Pompadour". Obsesja szpiców i czubów właściwa jest zresztą wszystkim mieszkańcom wioski, nie wyłączając niemowląt i psów. Kowboje w swym kraju nie mają szans na sukces, więc decydują się na wyjazd do Ameryki, gdzie jeden z nich ma kuzyna i jak twierdzi ich menadżer, Władimir, "wszystko łykną", nawet ich muzykę. W podróż do Stanów zabierają zwłoki swego basisty, który pewnej nocy zamarzł ćwicząc za długo na powietrzu.

20.01. "Las" reż. Piotr Dumała

Artystycznie wykonany film obyczajowy artysty-reżysera, absolwenta Warszawskiej ASP - Piotra Dumały.

Akcja filmu toczy się w dwóch czasoprzestrzeniach. Starzec prowadzi syna przez las. Jednocześnie jest przykuty do łóżka, syn opiekuje się nim zmagając się ze śmiertelną chorobą rodzica. Film podejmuje próbę zobrazowania strefy granicznej między życiem a śmiercią. Bada trudną relację porozumienia między ojcem a synem. Tytułowy las, zainspirowany niezwykłym snem, jest metaforą zbioru wszystkich ludzkich losów.

27.01. "Persepolis" reż. V. Paronnaud, M. Satrapl

"Persepolis" jest pamiętnikiem z dzieciństwa autorki przypadającego na okres rewolucji islamskiej w Iranie.

W wyrazistych, czarno-białych rysunkach Satrapi zawarła historię swojego codziennego życia w Teheranie - stolicy Iranu, od momentu gdy miała 6 lat do czasu gdy skończyła 10. W tym czasie doszło do obalenia reżimu Szacha, wyniszczającej wojny z Irakiem i triumfu rewolucji islamskiej. Marjane - inteligentna i wygadana córka oddanych marksistów i wielka wnuczka ostatniego władcy Iranu składa hołd dzieciństwu w szczególny sposób związanemu z historią własnego kraju. Na podstawie bestsellerowego komiksu powstała animacja wyreżyserowana przez autorkę i Vincenta Parronauda.

polecamy i zapraszamy!

10:29, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 listopada 2011
grudniowe filmy w biuro/galerii

zapraszamy na seanse filmowe w biuro/galerii. filmy pokazujemy w piątki, jak zawsze od 20.00. polecamy i zapraszamy!

 

w grudniu zaprezentujemy:

2.12. "Wyliczanka" reż. Peter Greenaway

Komediodramat jednego z najpopularniejszych brytyjskich reżyserów - Petera Greenawaya. Bohaterkami filmu są trzy kobiety - babka, matka i córka. Każda nazywa się Cissie Colpitts i każda ma na sumieniu morderstwo. Najstarsza Cissie, topi w wannie swego męża Jacka po tym jak dowiaduje się o jego zdradzie. Cissie druga topi swego męża w morzu. Najmłodsza Cissie, po upewnieniu się, że jest w ciąży, śladem babki i matki, topi swego męża w basenie. W zatarciu śladów pomaga im miejscowy koroner, który łudzi się, że otrzyma od nich nagrodę...

9.12. "Skok" reż. A. Krauze, K. Kutz

W rolach głównych Daniel Olbrychski i Marian Opania. Franek i Paweł po oblaniu matury uciekli z domu. Poznany przypadkowo Filip proponuje im wspólny skok: obrabowanie kasy wiejskiej spółdzielni. Chłopcy pracują przy żniwach jako robotnicy sezonowi. Paweł poznaje dziewczynę i rezygnuje z udziału w skoku, natomiast Franek przeżywa tę "mocną" przygodę. Obaj stają wobec trudnego dylematu, bo milicja za ten wybryk aresztuje niewinnego człowieka.

16.12. "Taxidermia" reż. György Pálfi

Utrzymana w groteskowej stylistyce opowieść o trzech pokoleniach mężczyzn. Niezwykle barwny krąg postaci tworzą austro-węgierski żołnierz i seksoholik Vendel Morosgoványi, jego syn Kálmán Balatony - właściciel olbrzymich kotów, a zarazem mistrz świata w… jedzeniu na czas oraz wnuk, Lajoska Balatony marzący o nieśmiertelności preparator zwierząt.

zapraszamy!

14:56, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 listopada 2011
filmy znowu w biuro/galerii Otwock!

zapraszamy na filmy do biuro/galerii! seanse będą odbywać się jak dawniej o godzinie 20.00 w piątki!

powracamy z nowymi propozycjami. w oparciu o Wasze głosy w ankiecie, spróbujemy przybliżyć Wam różne pozycje filmowe.

w listopadzie zaprezentujemy:

18.11. "Angelus" reż. Lech Majewski

25.11. "I'm not there. Gdzie indziej jestem" reż. Todd Haynes

"Angelus" to kontrowersyjne dzieło uznanego na świecie polskiego reżysera. Lech Majewski inspiruje się prawdziwymi wydarzeniami i przedstawia historię gminy okultystycznej. Umierający Mistrz przekazuje swym podopiecznym trzy proroctwa: wybuch wojny, inwazję demonów i Apokalipsę. Rozpoczyna się II Wojna Światowa, mieszkańcy chcąc zapobiec Apokalipsy chcą poświęcić życie młodego i niewinnego Angelusa.

"I’m not there" to nietypowa biografia Boba Dylana. Sześć słynnych gwiazd Hollywood (Cate Blanchett – nominowana za tę rolę do Oscara, Christian Bale, Heath Ledger, Richard Gere, Ben Whishaw i Marcus Carl Franklin) wcielają się w postać muzyka, przedstawiając różne cechy osobowości legendarnego muzyka.

20:08, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 31 maja 2011
"Life Cycles"

W najblizsza sobote zapraszamy wszystkich  na projekcje filmu "Life Cycles" na prawie szerokim ekranie.

Ciekawe i nowatorskie podejscie do tematu, piekna przyroda, seksowne rowery, swietne ujecia, calosc zmontowana w smaczny dla oka sposob.

http://www.youtube.com/watch?v=aJgaSTuwp7I

Naprawde warto zbaczyc. Po projekcji wlasciwej, niespodzianka, czyli jak to sie robi w polsce.

Jezeli beda chetni, na grillu mozna upiec kielbaskie. ;)
Popcorn, czipsy i piwo we wlasnym zakresie.

 

4 czerwca(sobota) godz. 18:00 wjazd free

zapraszamy!!!
08:54, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 26 maja 2011
27.05. "Ładunek 200" reż. Aleksiej Bałabanow

zapraszamy do biuro/galerii na rosyjski film "Ładunek 200" w reżyserii Aleksieja Bałabanowa.

ZSRR, rok 1984, niedługo nastanie Pierestrojka. Tymczasem w małym mieście, gdzieś na dalekiej prowincji, zostaje porwana córka lokalnego sekretarza partii. Nie ma świadków. Ani żadnych podejrzanych. Tego samego wieczora, na przedmieściach, zostaje popełnione brutalne morderstwo. Sprawcą jest właściciel domu. Oba śledztwa są prowadzone przez kapitana milicji Żurowa.

polecamy i zapraszamy! start 20.00, wstęp wolny!

18:32, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 maja 2011
20.05. "Słoneczna Aleja" reż. Leander Haußmann

zapraszamy na piątkowy seans w biuro/galerii. pokażemy ciepły film "Słoneczna Aleja" pokazujący realia lat '70-tych w NRD.

Micha mieszka przy krótszej części Alei Słonecznej granicy NRD. Ma 17 lat, chciałby być gwiazdą muzyki i nosić modne ubrania. Coś go ciągle pcha ku granicy. Micha nie jest za systemem, ale też nie jest mu przeciwny. Ma inne sprawy na głowie - jest zakochany w Miriam, najładniejszej dziewczynie w szkole.

zaczynamy o 20.00! wstęp wolny! zapraszamy!

13:23, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 maja 2011
13.05. "Skrawki" reż. Harmony Korine

zapraszamy do biuro/galerii na dawkę mocnego kina. w ten piątek film "Skrawki" amerykańskiego reżysera Harmony'ego Korine.

 

Jest to mieszanka wydarzeń z miasteczka Xenia w stanie Ohio. Nic nie jest tam normalne: wartości zostały odwrócone, przemoc nie jest napiętnowana, dziewczyny są wulgarne i mało dziewczęce, dorośli nagminnie piją. Domy przypominają śmietniska i stare magazyny, pełne są brudu i zniszczonych mebli. Zdekompletowane rodziny nie spełniają swoich funkcji, a dzieci pozostawione samym sobie oddają się strasznym rozrywkom.

zaczynamy od 20.00. wstęp wolny! zapraszamy!

19:01, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 maja 2011
Filmy w maju
13.05. "Skrawki"
20.05. "Słoneczna aleja"
27.05. "Ładunek 200"

w każdy piątek o 20.00 wjazd free13:23, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
środa, 13 kwietnia 2011
15.04."Sklep przy głównej ulicy" reż. Ján Kadár, Elmar Klos

Zapraszamy do kino/galerii na czechosłowacką komedię "Sklep przy głównej ulicy". Jest to pierwszy film środkowoeuropejski, który dostał Oscara. Zaczynamy jak zawsze o 20.00, wstęp wolny!

Rok 1942, miasteczko na terenie tzw. państwa słowackiego. Miejscowe władze skrupulatnie realizują antysemickie przepisy o "aryzacji" żydowskiego majątku. Komendant Kolkocky proponuje szwagrowi, stolarzowi Antonowi Brtkowi, objęcie sklepiku przy głównej ulicy odebranego starej Żydówce. Nieco naiwny Tono i jego żona Evelyna są zachwyceni propozycją. Tono jednak zmieni zdanie, gdy zapozna się z prawdą o sklepiku.

Polecamy i zapraszamy!

17:54, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 07 kwietnia 2011
8.04. "Europa" reż. Lars von Trier

zapraszamy do biuro/galerii na dramat Larsa von Triera pod tytułem "Europa". film dostał Nagrodę Jury na festiwalu w Cannes.

Kilka miesięcy po zakończeniu II Wojny Światowej młody Amerykanin przybywa do Niemiec, ojczyzny swych przodków, by pomóc ludziom skrzywdzonym przez wojnę. Zostaje konduktorem pociągów ekspresowych. Zakochuje się w córce swego szefa, niestety ten jednak był związany z faszystami...

 

wstęp jak zawsze wolny, start o 20.00. zapraszamy!

17:26, biurogaleria , KINO/GALERIA
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6